Układ sercowo – naczyniowy to element organizmu ludzkiego, o który powinniśmy w szczególny sposób zadbać. W Polsce każdego roku umiera ponad 170 tysięcy osób w związku z problemami kardiologicznymi. Każda osoba znajdująca się w grupie ryzyka, powinna być pod stałą opieką specjalnej placówki medycznej, w tym wypadku będzie to poradnia kardiologiczna. Nie powinno bagatelizować się niepokojących objawów, między innymi: napadów duszności, nadciśnienia tętniczego lub skoków ciśnienia, bólów w klatce piersiowej, nierównomiernego bicia serca, kołatania serca, zasłabnięć czy omdleń.

Jak przebiega wizyta u Kardiologa?

Podczas wizyty kardiolog przeprowadzi z pacjentem wywiad medyczny, w którym zada kilka kluczowych pytań o styl życia, przebyte choroby oraz dolegliwości jakie występują. Dodatkowo dobry kardiolog z obserwacji wywnioskuje czy pacjent ma nadwagę, niedowłady lub niepełnosprawność ruchową, problemy z oddychaniem, zadyszkę lub czy występuje ewentualne drżenie rąk. Następnie przejdzie do podstawowych badań: zmierzy ciśnienie tętnicze, porówna pomiar prawej i lewej ręki, osłucha serce oraz płuca, sprawdzi drożność w głównych tętnicach (szyjnej, pachowej oraz pachwinowej), poprzez wyczuwalność tętna. Jeśli będą istniały przesłanki ku temu, zleci niezbędne do postawienia odpowiedniej dodatkowe badania.

Jakie badania do Kardiologa?

Dobry kardiolog kielce będzie wiedział jakie zlecić badania w celu dokładnego sprawdzenia stanu zdrowia układu krążenia pacjenta. Do dodatkowych badań specjalistycznych należą między innymi ekg, echo serca, holter czy próby wysiłkowe. Aby monitorować pracę serca przez całą dobę kardiolog może zalecić holter – małe urządzenie, które jest noszone przez pacjenta bez przerwy przez 24 godziny, zarówno podczas snu, wysiłku, jak i pracy. Z usług jakie oferuje poradnia kardiologiczna mogą korzystać zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Badania powinny być wykonywane nie tylko w momencie, gdy już coś dokucza. Warto zadbać o profilaktykę. Wybór odpowiedniego kardiologa jest kluczowy, gdy chcemy w świadomy sposób dbać o serce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here